Croatia as never seen before Viacej o nás »

Menu

Užitočné odkazy

Pag - Ostrov Pag

Základné informácie

Letovisko Pag je správnym centrom rovnomenného ostrova Pag, najjužnejšieho ostrova z vnútorného pásu Kvarnerského súostrovia, ktorý leží na rozhraní medzi oblasťou Kvarneru a Severodalmátskými ostrovy.

Letovisko Pag leží na južnej strane pobreží hlbokého Pagského zálivu, ktorý postupne smerom na juhovýchod prechádza v plytké slané jazero (Paška solila). Výrobou soli je tiež oblasť vyhlásená.

Zaujímavosti mesta Pag

Významnou dominantou mesta je kostol Nanebovzatia P. Márie (Marijinog uznesenja), ktorý sa začal stavať ako biskupský a z tohto dôvodu býva niekedy označovaný ako katedrála.

Dôležité miesto zaujíma aj benediktínsky kláštor s kostolom sv. Markéty (Sv. Margarita). Bola pri ňom založená prvá dievčenská škola na ostrove. Do dnešného dňa sú špecialitou vychádzajúcou z tohto kláštora mimoriadne praclíky (baškotini), ktoré sestry pečú podľa 300 rokov starého originálneho receptu.

Dovolenka pri mori v letovisku Pag

Krásna a dlhá mestská pláž Prosika s pozvoľným vstupom do mora bola vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou.

V rozsiahlom Pažskom zálive je 26 pláží, malých i väčších, prevažne tvorených menšími okruhliakmi či hrubým pieskom. Ich zvláštnosťou je rozdelenie na pláže vhodné na dopoludňajšie (Bašaca, Kotica, Veli Bok a Mali Bok, Bele stene) a popoludňajšie kúpanie (Vodice, Triglav, Bošana). Obľúbená je tiež nudistická pláž Sv. Duh.

V juhozápadnej časti letoviska Pag, v lokalite Lokunja, sa vyskytuje liečivé bahno peloid. Liečivé bahno sa využíva na prevenciu a liečbu porúch pohybového systému, porúch nervových a v protistresové relaxačnom režime.

Dovolenka na Pagu

Ostrov Pag býva cieľom turistov, ktorí dávajú prednosť lacnejším letoviskám, pokoju a čistému moru, a nevyhľadávajú intenzívny nočný život. Výnimkou je pláž Zrće, ktorá je vyhláseným centrom zábavy. Určité možnosti zábavy sú však v administratívnom centre ostrova mestečku Pag a v Novalje.

Spojenie na ostrov zabezpečuje trajekt z Prizny na pevnine do Žigljenu na severovýchodnom pobreží ostrova. Ostrov je na juhovýchode spojený s pevninou aj mostom.

Môžete tak bez problémov vyraziť na dlhší či kratší výlet do niektorého z prekrásnych historických miest na pevnine (Zadar, Biograd na Moru, Nin). Milovníci prírody radi navštívia Národné parky Paklenica, Krka a súostrovie Kornati a prísne chránené prírodné oblasti Velebit a Telašćica.

Vyhľadávanie ubytovania

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvátsku v sezóne 2023 od nás obdržíte zľavu 3 % až 5 % z celkovej sumy. (Zľava je platná do 28.02.2023).

Zľavy pre skupiny » viac

Pri objednaní pobytu v Chorvátsku jednou osobou:

 • skupina 8 – 11 osôb: zľava 20,- €
 • skupina 12 – 15 osôb: zľava 40,- €
 • skupina 16 – 20 osôb: zľava 60,- €
 • skupina 21 – 25 osôb: zľava 80,- €
 • skupina 26 – 30 osôb: zľava 120,- €
 • u skupín pre viac ako 30 osôb: zľava dohodou

Suma za pobyt musí byť hradená len cez jednu faktúru a bude vystavený len jeden voucher.

Follow us on YouTube

Prečo s nami na dovolenku?

 • Zázemie stabilnej spoločnosti
 • Rozsiahla databáza ubytovacích kapacít
 • On-line rezervácie a platba z domova
 • Viac ako 20 kritérií pre vyhľadávanie
 • Detailne spracovaná ponuka s informáciami o okolí
 • Jedinečné vyhľadávanie cez mapu Google