Croatia as never seen before Viacej o nás »

Menu

Užitočné odkazy

Park prírody Kamenjak - Riviéra Pula

Základné informácie

Polostrov Kamenjak s rovnomenným mysom (Rt Kamenjak) sa nachádza na južnom pobreží Istrie, zhruba 50 kilometrov od mesta Pula. Polostrov aj priľahlé Medulinské súostrovie (Medulinski arhipelag) je od roku 1996 pod štátnou ochranou ako chránená prírodná pamiatka.

Jeho južná časť Dolný Kamenjak (Donji Kamenjak), dlhá približne 3,5 km je oblasťou s osobitným režimom (platený vstup pre motorové vozidlá, cyklisti a pešia majú vstup zdarma) v období od 15. júna do 15. septembra, kedy je otvorené každý deň od 7 do 22 hodín.

Ideálne kúpanie v zátokách polostrova Kamenjak

Pobrežie polostrova je neuveriteľne členité a ponúka mnoho miest pre kúpanie a vysoké skoky do vody, v skalnatých zálivoch nájdete rôzne typy pláží - od štrkových po veľká kamenná plata. Za najkrajšie sú pokladané Radović a Pinižula na západnom pobreží. Kamienkové pláže ďalej nájdete v zátokách Plovanije, Njive a Školjac. Medzi skalnaté potom patrí napr. Toreta a Špilja.

V niektorých zálivoch nájdete malá kotviska so starými rybárskymi osadami (Polje, Podlokva), nová výstavba nie je povolená. Najmä jachtári vyhľadávajú väčší chránenú zátoku Portić na východnom pobreží.

Obľúbeným výletným cieľom južného pobrežia polostrova sú podmorské jaskyne, najmä najznámejší z nich, Kolumbarica (tiež Kolombarica). Oblasť Kamenjaku je výnimočná aj z botanického hľadiska, nájdete tu približne 30 druhov voľne kvitnúcich orchideí, dva druhy endemické (Serapias istriaca, Serapias Pula).

Aktívna dovolenka na polostrove Kamenjak

Polostrov je doslova pretkaný neasfaltovanými prašnými cestami, čo z neho robí raj pre cyklistov. Tým je určený značený chodník pre horské bicykle vedúci celým polostrovom od severu k juhu.

Kamenjak a letovisko Premantura sa pokladajú za jednu z troch najideálnejších oblastí pre windsurfing v oblasti Jadranu (ďalej Bol na Brači a západné pobrežie polostrova Pelješac). Takmer stále tú veje maestral, ideálny vietor pre prevádzkovanie tohto športu.

Obľúbené sú tiež výlety loďou na okolité ostrovčeky. Pol kilometra od juhozápadného mysu leží ostrovček Fenoliga, ktorý je známy skôr pod menom Tanjur (= tanier) vďaka svojmu tvaru. Turisti ho nadšene navštevujú kvôli odtlačku stopy dinosaura, ktorý tu bol objavený.

Na 2,5 kilometra vzdialenom útesu Porer stojí 34 metrov vysoký kamenný maják zo starého Rakúska (bol postavaný v r. 1833).

A ak Vás kúpanie a prieskum polostrova omrzí, môžete sa zastaviť v jednom z dvoch miestnych originálnych barov. Blízko zátoky Špilja nájdete vyhlásený Safari bar z čisto prírodných materiálov s množstvom hojdačiek, preliezok a malých kolotočov pre deti.

Vyhľadávanie ubytovania

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvátsku v sezóne 2024 od nás obdržíte zľavu 3 % až 5 % z celkovej sumy. (Zľava je platná do 31.10.2023).

Zľavy pre skupiny » viac

Pri objednaní pobytu v Chorvátsku jednou osobou:

 • skupina 8 – 11 osôb: zľava 20,- €
 • skupina 12 – 15 osôb: zľava 40,- €
 • skupina 16 – 20 osôb: zľava 60,- €
 • skupina 21 – 25 osôb: zľava 80,- €
 • skupina 26 – 30 osôb: zľava 120,- €
 • u skupín pre viac ako 30 osôb: zľava dohodou

Suma za pobyt musí byť hradená len cez jednu faktúru a bude vystavený len jeden voucher.

Follow us on YouTube

Prečo s nami na dovolenku?

 • Zázemie stabilnej spoločnosti
 • Rozsiahla databáza ubytovacích kapacít
 • On-line rezervácie a platba z domova
 • Viac ako 20 kritérií pre vyhľadávanie
 • Detailne spracovaná ponuka s informáciami o okolí
 • Jedinečné vyhľadávanie cez mapu Google