Croatia as never seen before Viacej o nás »

Menu

Užitočné odkazy

Primošten - Riviéra Šibenik

Základné informácie

Jedno z najznámejších letovísk na Jadrane, vyhlásené turistické stredisko Primošten leží necelých 30 km juhovýchodne od centra Riviéry Šibenik, rovnomenného historického mesta Šibenik.

Letovisko Primošten sa rozkladá na dvoch polostrovčekoch medzi zátokami Luka Primošten a Raduča. Staré jadro dediny je rozmiestnených na jednom z polostrovov, ktorý bol pôvodne ostrovom spojeným s pevninou mostom. Neskôr bol na plytčinu navezený násyp a vznikol tak malý polostrov.

Staré mestečko bolo obohnané hradbami s mestskou bránou (zachovaná) a ukrýva dominantný farský kostol sv. Juraja (Sveti Juraj) obklopený malebným cintorínom.

Dovolenka pri mori v letovisku Primošten

Polostrov Raduča je husto zalesnený a ukrýva väčšinu zariadení cestovného ruchu. Ponúka tiež najkrajšie kúpanie na dvoch okruhliakových plážach Velika Raduča a Mala Raduča.

Tieto pláže sú vhodné aj pre malé deti. Pobrežie polostrova medzi nimi je skalnaté, ale upravené vybetónovanými plošinami pre ľahší vstup do vody.

Milovníci naturizmu radi navštevujú pláž na blízkom ostrovčeku Smokvica.

Aktívna dovolenka v letovisku Primošten

Možnosti športového vyžitia sú veľmi široké. Letovisko Primošten má dobré podmienky pre vodné športy (jachting - Marina Kremik a marina Lučica, potápanie, windsurfing), ale aj suchozemské (plážový volejbal, tenis, stolný tenis, volejbal, bowling, kolky, minigolf).

Za vynikajúcu špecialitu je tu považovaný homár po primoštensku a miestne červené víno Babić.

Tipy na výlet

Málokde na svete nájdete tak blízko vedľa seba dva národné parky, Národný park Krka a Národný park Kornati. Prekrásnu nedotknutú prírodu ponúka súostrovie Šibeniku sa 249 ostrovmi, z ktorých len niektoré sú obývané.

Odporúčame tiež návštevu významnej ornitologickej lokality Prírodného parku Vranské jazero. Riviéra Šibenik, ostrov Murter, Kornati, Dugi otok a Prírodný park Telašćica sú známe vďaka nádhernej prírode, ale aj atraktívne ponuke Big game fishing, takže dovolenka v okolí Šibeniku je ideálnou príležitosťou vyskúšať svoje šťastie pri love veľkých rýb.

Riviéra Šibenik taktiež ponúka mnoho zaujímavých výletných cieľov, vyraziť môžete do všetkých oblastí regiónu, ale aj ďalej. Navštívte nádherné letovisko Šibenik a jeho dominantu, katedrálu sv. Jakuba, najvýznamnejšie renesančné pamiatku v Chorvátsku, ktorá patrí do kultúrneho svetového dedičstva UNESCO.

Ak Vás zaujímajú starobylé mestá, ich architektúra a atmosféra, nesmiete zabudnúť na návštevu letovísk Split a Trogir. Milovníkov športu potom iste poteší napríklad rafting na rieke Zrmanja či Cetina.

Pozrite si video z miesta

Interaktívna mapa Chorvátska

Riviéra Šibenik - ďalšie letoviska

zobraziť

Severná Dalmácie - riviéry

zobraziť

Chorvátsko - ďalšie oblasti

zobraziť

Vyhľadávanie ubytovania

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvátsku v sezóne 2024 od nás obdržíte zľavu 3 % až 5 % z celkovej sumy. (Zľava je platná do 31.12.2023).

Zľavy pre skupiny » viac

Pri objednaní pobytu v Chorvátsku jednou osobou:

 • skupina 8 – 11 osôb: zľava 20,- €
 • skupina 12 – 15 osôb: zľava 40,- €
 • skupina 16 – 20 osôb: zľava 60,- €
 • skupina 21 – 25 osôb: zľava 80,- €
 • skupina 26 – 30 osôb: zľava 120,- €
 • u skupín pre viac ako 30 osôb: zľava dohodou

Suma za pobyt musí byť hradená len cez jednu faktúru a bude vystavený len jeden voucher.

Follow us on YouTube

Prečo s nami na dovolenku?

 • Zázemie stabilnej spoločnosti
 • Rozsiahla databáza ubytovacích kapacít
 • On-line rezervácie a platba z domova
 • Viac ako 20 kritérií pre vyhľadávanie
 • Detailne spracovaná ponuka s informáciami o okolí
 • Jedinečné vyhľadávanie cez mapu Google