Croatia as never seen before Viacej o nás »

Menu

Užitočné odkazy

Stara Novalja - Ostrov Pag

Základné informácie

Obľúbené pokojné letovisko Stara Novalja nájdete v hlbokej zátoke na severovýchodnom pobreží ostrova Pag cez úzku šiju ostrova iba 3 km vzdialene od vyhláseného strediska cestovného ruchu Novalja.

Dovolenka pri mori v letovisku Stara Novalja

Stara Novalja je kľudnejšie letovisko vhodné predovšetkým pre dovolenku s malými deťmi, zároveň je však veľmi priaznivo vzdialené od centra zábavy v letovisku Novalja a najmä pláže Zrće, ktorá je vyhláseným centrom zábavy s množstvom diskoték a nočných klubov pre mladých.

Na okraji osady Stara Novalja leží malá, ale veľmi pekná a upravená piesočná pláž Planjka - Trinčel vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou, ktorá je jednou z najobľúbenejších pláží na ostrove Pag, najmä vďaka svojej dobrej dostupnosti a pozvoľnému vstupu do mora s piesočnatým dnom.

Aj na niektorých ďalších miestach v rozľahlej zátoke možno nájsť piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora, ktoré je pomerne teplé vďaka neveľkej hĺbke zátoky. Tiež hladina mora býva vďaka geografickej polohe zátoky veľmi pokojná.

Blízke letovisko Novalja je vyhľadávané najmä kvôli prekrásnym plážam. Najatraktívnejšia je iste rozľahlá pláž Zrće (3 km juhovýchodne) z drobných kamienkov s pozvoľným vstupom do mora. V susednej osade Caska nájdete vynikajúcu kamienkovú pláž s hrubým pieskom.

Najbližšie k letovisku je populárna pláž Straško s rovnomenným kempom (1 km južne) obklopená borovicovým lesom.

Okrem spomínanej pláže Trinčel boli ešte pláže Zrće a Straško vyznamenané tzv. Modrou vlajkou.

Trochu vzdialenejša pláž Sveti duh je obľúbeným cieľom naturistov (9 km juhovýchodne). Návštevníci letoviska Povljana ocenia najmä prekrásnu pláž Dubrovník so zázemím tvoreným celodenne otvorenými kaviarničkami, bistrami a reštauráciami.

Aktívna dovolenka v letovisku Stara Novalja

Priamo v letovisku Stara Novalja pôsobí české potápačské centrum.

Letovisko Novalja potom ponúka výborné podmienky milovníkom vodných i pozemných športov, kemp Straško je vyhláseným športovo-rekreačným strediskom a na svoje si vďaka značeným cyklistickým cestám prídu aj vyznávači cyklistiky.

Spojenie na ostrov zabezpečuje trajekt z Prizny na pevnine do Žigljenu na severovýchodnom pobreží ostrova. Ostrov je na juhovýchode spojený s pevninou aj mostom.

Môžete tak bez problémov vyraziť na dlhší či kratší výlet do niektorého z prekrásnych historických miest na pevnine (Zadar, Biograd na Moru, Nin). Milovníci prírody radi navštívia Národné parky Paklenica, Krka a súostrovie Kornati a prísne chránené prírodné oblasti Velebit a Telašćica.

Chorvátsko

slevy Čím dlhšie,
tým lacnejšie.

Na pobyty v Chorvátsku v sezóne 2021 od nás obdržíte zľavu 3 % až 5 % z celkovej sumy. (Zľava je platná do 30.06.2021).

Zľavy pre skupiny » viac

Pri objednaní pobytu v Chorvátsku jednou osobou:

 • skupina 8 – 11 osôb: zľava 20,- €
 • skupina 12 – 15 osôb: zľava 40,- €
 • skupina 16 – 20 osôb: zľava 60,- €
 • skupina 21 – 25 osôb: zľava 80,- €
 • skupina 26 – 30 osôb: zľava 120,- €
 • u skupín pre viac ako 30 osôb: zľava dohodou

Suma za pobyt musí byť hradená len cez jednu faktúru a bude vystavený len jeden voucher.

Follow us on YouTube

Prečo s nami na dovolenku?

 • Zázemie stabilnej spoločnosti
 • Rozsiahla databáza ubytovacích kapacít
 • On-line rezervácie a platba z domova
 • Viac ako 20 kritérií pre vyhľadávanie
 • Detailne spracovaná ponuka s informáciami o okolí
 • Jedinečné vyhľadávanie cez mapu Google