Croatia as never seen before Viacej o nás »

Menu

Užitočné odkazy

Chorvatsko - předpověď počasí

Připravili jsme pro Vás praktický postup jak se co nejrychleji orientovat v předpovědi počasí pro Chorvatsko. V posledním roce výrazně stoupl počet lidí, kteří vyjíždí do Chorvatska i mimo hlavní sezonu, třeba jen na prodloužené víkendy, nebo jen tak se na pár dní zrelaxovat. Umožnila to samozřejmě nová nejmodernější Evropská dálnice mezi Zagrebem a Splitem. Na dalších úsecích směrem k Jižní Dalmácii a Dubrovníku se v Chorvatsku intenzivně pracuje.

Pro krátkodobé cesty je zajisté velmi důležité vědět kdy vyrazit, tak aby jste u moře nestrávili např. 5 deštivých dní.Tuto prognózu se můžete s pomocí našich linků a uvedených stránek velmi rychle naučit. V praxi je to tak, že když prší, je většinou období kdy fouká teplý vlhký vítr zvaný jugo. Tento vítr je často doprovázen teplým deštěm. Toto období trvá na podzim, v zimě a na jaře různě od 2 do 7 i více dnů. Po jugu obyčejně na jeden, maximálně dva dny následuje chladnější vítr zvaný bóra. Vane z pobřeží a jak Dalmatinci říkají „bóra čistí“. Během bóry je většinou slunečné počasí a vy již v klidu vyjeďte z domova do Chorvatska. Po bóře totiž ve většině případů následuje nádherné slunečné počasí a značné oteplení. Nebojte se do Dalmácie vyjet i v zimě nebo během jarních měsíců března a dubna. Pro orientaci si uvědomte, že i během nejstudenějšíhop zimního měsíce ledna se na středodalmatských ostrovech (např.Brač, Hvar, Korčula) nebo na Makarské riviéře, pobybuje teplota v poledne na sluníčku až do 34°C. Moře je tehdy sice nejchladnější, ale otužilí a zdraví lidé se mohou v čistém jaderském moři klidně vykoupat. V březnu a dubnu je pak již velmi příjemné počasí s mnohem vyššími teplotami.


Nejdetajlnější předpověď počasí pro chorvatsko. Předpověď počasí pro více než 30 chorvatských a 20 evropských měst. Krátká třídenní předpověď je i v čestině. Detailní předpovědi pro jednotlivé oblasti a města naleznete po najetí na horní lištu "Hrvatski gradovi" (Chorvatská města), najedete na žádanou oblast, např. Južní Jadran a pak na město, např. Hvar. Po prokliku máte na stránce sedmidenní předpověď s uvedením počasí, srážek, rychlosti větru, teploty a relativní vlhkosti.
www.meteo-info.hr

Státní hydrometeorogický ústav (DHMZ). Předpovědi počasí pro celé Chorvatsko. Stránka je rovněž v angličtině. Po kliknutí na forecast vyberte 7-day forecast pak Chorvatsko a získáte přehlednou tabulku dalšího vývoje počasí. Máte zde i teploty moře a satelitní snímky.
meteo.hr

Chorvátsko

slevy Čím dlhšie,
tým lacnejšie.

Na pobyty v Chorvátsku v sezóne 2020 od nás obdržíte zľavu 3 % až 5 % z celkovej sumy. (Zľava je platná do 31.01.2020).

Zľavy pre skupiny » viac

Pri objednaní pobytu v Chorvátsku jednou osobou:

 • skupina 8 – 11 osôb: zľava 20,- €
 • skupina 12 – 15 osôb: zľava 40,- €
 • skupina 16 – 20 osôb: zľava 60,- €
 • skupina 21 – 25 osôb: zľava 80,- €
 • skupina 26 – 30 osôb: zľava 120,- €
 • u skupín pre viac ako 30 osôb: zľava dohodou

Suma za pobyt musí byť hradená len cez jednu faktúru a bude vystavený len jeden voucher.

Follow us on YouTube

Prečo s nami na dovolenku?

 • Zázemie stabilnej spoločnosti
 • Rozsiahla databáza ubytovacích kapacít
 • On-line rezervácie a platba z domova
 • Viac ako 20 kritérií pre vyhľadávanie
 • Detailne spracovaná ponuka s informáciami o okolí
 • Jedinečné vyhľadávanie cez mapu Google