Croatia as never seen before Viacej o nás »

Menu

Užitočné odkazy

Plavi Svijet

Plavi Svijet Lošinj je chorvátska mimovládna organizácia, ktorá prostredníctvom svojich troch programov - vedeckého výskumu, vzdelávania a záchranného programu - realizovala niekoľko projektov zameraných na zber informácií o živote ohrozených morských živočíchov (predovšetkým morských cicavcov a morských korytnačiek), vzdelávanie verejnosti a rôznych záujmových skupín prispievajúcich k zachovaniu morského prostredia.

Jadranskej projekt delfín

Projekt si v spolupráci výskumných staníc na ostrovoch Lošinj a Vis kladie za cieľ štúdium populačnej ekológie, genetiky, správanie, dorozumievania a prirodzeného biotopu delfína skákavého (Tursiops truncatus) a iných veľrýb v Jadranskom mori a ochranu a modelovanie ich populácie a biotopov.

Čo môžete pre záchranu delfína skákavého urobiť Vy?

Priamu podporu organizácii Plavi Svijet a poťažmo podiel na záchrane populácie týchto nádherných cicavcov môžete uskutočniť adopciou vlastného delfína.

K spoločnému úsiliu o ich záchranu sa pripojila aj CK Adria Databanka.

Organizácia Plavi Svijet ponúka tiež študentské dobrovoľnícke pobyty, ich podmienkou však je vzdelanie v oblasti prírodných vied a znalosť anglického jazyka.

Výskum morských korytnačiek v oblasti Jadranu

Výskum biológie a ekológie morských korytnačiek v Jadranskom mori, ich označenie a satelitného monitorovania, a rehabilitácia zranených zvierat sa vykonáva v spolupráci s chorvátskym prírodovedným múzeom v Záhrebe.

Lošinjské morskej vzdelávacie centrum

Plavi Svijet v roku 2003 otvoril svoje prvé vzdelávacie centrum, v ktorom prostredníctvom stálej zbierky, výstavy, interaktívnej multimediálnej prezentácie, workshopov, prednášok a kurzov prispieva k ďalšiemu vzdelávaniu návštevníkov a rôznych záujmových skupín.

Lošinjská rezervácia pre delfíny

Najvýznamnejším projektom v ochrannom programe je iste zriadenie Lošinjskej rezervácie delfínov v roku 2006, prvého takéhoto priestoru pre delfíny v Stredomorí.

Delfínov žije v tunajšej oblastí, tj v okolí ostrovov Cres a Lošinj, na 150 a sú chránení už od roku 1987. Žijú väčšinou v skupinách v priemere o 7 jedincoch, výnimkou však nie sú ani malé skupinky len s 3 členmi alebo naopak veľká kŕdle sa 30 delfíny. Žijú však roztrúsene aj na ďalších miestach Jadrane.

Chorvátsko

slevy Čím dlhšie,
tým lacnejšie.

Na pobyty v Chorvátsku v sezóne 2018 od nás obdržíte zľavu 3 % až 5 % z celkovej sumy. (Zľava je platná do 31.05.2019).

Zľavy pre skupiny » viac

Pri objednaní pobytu v Chorvátsku jednou osobou:

 • skupina 8 – 11 osôb: zľava 20,- €
 • skupina 12 – 15 osôb: zľava 40,- €
 • skupina 16 – 20 osôb: zľava 60,- €
 • skupina 21 – 25 osôb: zľava 80,- €
 • skupina 26 – 30 osôb: zľava 120,- €
 • u skupín pre viac ako 30 osôb: zľava dohodou

Suma za pobyt musí byť hradená len cez jednu faktúru a bude vystavený len jeden voucher.

Follow us on YouTube

Prečo s nami na dovolenku?

 • Zázemie stabilnej spoločnosti
 • Rozsiahla databáza ubytovacích kapacít
 • On-line rezervácie a platba z domova
 • Viac ako 20 kritérií pre vyhľadávanie
 • Detailne spracovaná ponuka s informáciami o okolí
 • Jedinečné vyhľadávanie cez mapu Google