Croatia as never seen before Viacej o nás »

Menu

Užitočné odkazy

Severná Dalmácie - Chorvátsko

Základné informácie

Oblasť Severnej Dalmácie sa rozkladá medzi letoviskom Karlobag a okolím letoviska Rogoznica. K pobreží je samozrejme nutné započítať aj ostrovy, ostrovom Pag, cez ostrovy Premuda, Ist, Vir, Ugljan, Pašman, Dugi otok, Murter počnúc a šibenickým archipelagomna juhu končiac.

Prírodné bohatstvo Severná Dalmácia

Prírodné podmienky jej severnej a južnej časti sa veľmi líšia. Severná časť (približne po Riviéru Paklenica) nie je príliš navštevovaná, tvorí ju vlastne len úzky pás pobrežia medzi morom a pohorím Velebit. Už v oblasti Riviéry Paklenica sa situácia dramaticky mení. Nad letoviskom sa týči zďaleka viditeľná průrva Veľkej Paklenice, národného parku Paklenica.

Žiadna iná oblasť sa nemôže pochváliť hneď dvomi národnými parkami, Národným parkom Paklenica a Krka. Ide o jedinečné prírodné fenomény, ktoré každoročne prilákajú množstvo návštevníkov. Je zároveň nutné vziať do úvahy blízkosť Národného parku Kornati a naopak Národného parku Plitvické jazerá a Severný Velebit vo vnútrozemí.

Dovolenka v Severnej Dalmácii

Letoviská Severná Dalmácia sú väčšinou menej tradičné osady, ktoré sa začali výraznejšie rozvíjať až koncom 70. rokov a v 80. rokoch. Svoje miesto si získali ideálnymi podmienkami predovšetkým pre vodné športy. Komfortnejších letovísk veľa nie je, našla si však už verných priaznivcov (Zaton, Zadar - Borik, Biograd na Moru, Vodice, Solaris pri Šibeniku a Primošten).

Ale nájdete tu i tradičnejšie letoviska s atmosférou starých rybárskych osád (Tribunj, Starigrad, Sukošan, Sveti Filip i Jakov, Pakoštane a Pirovac).

Spoločnou charakteristikou letovísk Severnej Dalmácie sú pekné kamienkové pláže, borovicové lesy, čisté more, výborné podmienky pre vodné športy, priateľské prostredie a krásna príroda.

Bohatá história severnej Dalmácie

Severná Dalmácia je však bohatá aj na kultúrno historické pamiatky. Milovníci architektúry iste ocenia návštevu historického Zadaru, letoviska Šibenik s katedrálou zapísanou na listinu svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO, najstaršie chorvátske kráľovské mesto, mestečko Nin s najmenšou katedrálou sveta a malebným kostolíkom sv. Mikuláša (Sveti Nikola u Prahuljama).

Vyhľadávanie ubytovania

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvátsku v sezóne 2024 od nás obdržíte zľavu 3 % až 5 % z celkovej sumy. (Zľava je platná do 30.04.2024).

Zľavy pre skupiny » viac

Pri objednaní pobytu v Chorvátsku jednou osobou:

 • skupina 8 – 11 osôb: zľava 20,- €
 • skupina 12 – 15 osôb: zľava 40,- €
 • skupina 16 – 20 osôb: zľava 60,- €
 • skupina 21 – 25 osôb: zľava 80,- €
 • skupina 26 – 30 osôb: zľava 120,- €
 • u skupín pre viac ako 30 osôb: zľava dohodou

Suma za pobyt musí byť hradená len cez jednu faktúru a bude vystavený len jeden voucher.

Follow us on YouTube

Prečo s nami na dovolenku?

 • Zázemie stabilnej spoločnosti
 • Rozsiahla databáza ubytovacích kapacít
 • On-line rezervácie a platba z domova
 • Viac ako 20 kritérií pre vyhľadávanie
 • Detailne spracovaná ponuka s informáciami o okolí
 • Jedinečné vyhľadávanie cez mapu Google