Croatia as never seen before Viacej o nás »

Menu

Užitočné odkazy

Stredná Dalmácie - Chorvátsko

Základné informácie

Oblasť Strednej Dalmácie začína pobrežím v okolí letoviska Rogoznica severozápadne od historického mesta Trogir a pokračuje až k významnému prístavu Ploče. Okrem pobrežia zahŕňa nádherné ostrovy Hvar, Brač, Šolta, Čiovo, Drvenik Veli a Vis a je niektorými priaznivcami pokladaná za najkrajšiu prímorsku oblasť na svete.

Bohatstvo Stredná Dalmácia

Stredná Dalmácia návštevníkom ponúka členité pobrežie s malebnými zátokami, bielymi plážami s drobnými kamienkami a pieskom v chladivom tieni masívu pohoria Biokovo. Kultúrne a historické bohatstvo starých miest, z ktorých dve sú dokonca zapísané na listine svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO (Trogir, Split), dopĺňajú bohatú ponuku regiónu.

Unikátny Stredná Dalmácia

Mnoho letovísk Strednej Dalmácie sa pýši starou tradíciou rekreačných stredísk. Hoci väčšinou nedosahujú úrovne a kapacity západných letovísk, môžu návštevníkom ponúknuť o mnoho priateľskejší prístup a možnosť nahliadnuť do tradičného spôsobu života miestnych obyvateľov.

Výrazný dalmatský kolorit ovplyvňuje život na celom pobreží. Pre značnú časť návštevníkov je prínosom neustály kontakt s miestnymi obyvateľmi, poznávanie ich života a svojráznych zvykov.

Oblasť Makarskej riviéry je síce v hlavnej sezóne hojne navštevovaná, ale krásne dalmatínskej pláže zvládajú nápor turistov bez problémov.

Rozmanitá dovolenka v Strednej Dalmácii

Stredná Dalmácia je zrejme medzi návštevníkmi najobľúbenejším úsekom chorvátskeho pobrežia. Dopravný uzol oblasti, kultúrne a hospodárske centrum regiónu, mesto Split či blízky historický Trogir ponúka dostatok vyžitia milovníkom histórie a ruchu civilizácie.

Preslávená Makarská riviéra a okolí letoviska Omiš vyhovuje priaznivcom kúpania a rekreácie na nádherných plážach pri blankytného mora. Nádherná príroda a charakter Stredodalmátských ostrovov zostanú všetkým návštevníkom navždy v pamäti.

Chorvátsko

slevy Čím dlhšie,
tým lacnejšie.

Na pobyty v Chorvátsku v sezóne 2020 od nás obdržíte zľavu 3 % až 5 % z celkovej sumy. (Zľava je platná do 30.04.2020).

Zľavy pre skupiny » viac

Pri objednaní pobytu v Chorvátsku jednou osobou:

 • skupina 8 – 11 osôb: zľava 20,- €
 • skupina 12 – 15 osôb: zľava 40,- €
 • skupina 16 – 20 osôb: zľava 60,- €
 • skupina 21 – 25 osôb: zľava 80,- €
 • skupina 26 – 30 osôb: zľava 120,- €
 • u skupín pre viac ako 30 osôb: zľava dohodou

Suma za pobyt musí byť hradená len cez jednu faktúru a bude vystavený len jeden voucher.

Follow us on YouTube

Prečo s nami na dovolenku?

 • Zázemie stabilnej spoločnosti
 • Rozsiahla databáza ubytovacích kapacít
 • On-line rezervácie a platba z domova
 • Viac ako 20 kritérií pre vyhľadávanie
 • Detailne spracovaná ponuka s informáciami o okolí
 • Jedinečné vyhľadávanie cez mapu Google

Vážení klienti a návštevníci našich stránok,

z dôvodu núdzového stavu vyhláseného vládou ČR sme nútení od 16. 3. 2020 obmedziť prevádzku našej cestovnej kancelárie. Z bezpečnostných dôvodov a kvôli ochrane zdravia nás všetkých, bude sídlo našej CK pre verejnosť uzavreté. Všetky zákaznícke služby a administráciu spojenú s predajom nových, alebo rozpracovaných objednávok vybavujeme online. Naše telefonické linky budú mimo prevádzky. Nás rezervačný tím pracuje z domu a Vaše požiadavky vybavuje iba online. Počas obmedzenej prevádzky nás prosím kontaktujte na e-mail: adria@adriadatabanka.com

Dovolenku môžete bez problémov rezervovať z pohodlia domova. Náš online rezervačný systém funguje bez akýchkoľvek zmien a obmedzení. Ak sa Vám nedarí vybrať dovolenku alebo si neviete rady, napíšte nám emailom Vaše presné požiadavky a my Vám vypracujeme a zašleme ponuku. Pokiaľ s nami budete potrebovať hovoriť telefonicky, pošlite nám emailom svoje telefónne číslo a my Vám sami zavoláme.

Ďakujeme za pochopenie

Snažme sa byť v týchto ťažkých okamihoch stále pozitívni, zodpovední a pomáhajme si.
Určite to zvládneme.

Chorvátsko aj azúrový Jadran nás aj v sezóne 2020 privítajú s otvorenou náručou.

Váš Adria Databanka Team