Croatia as never seen before Viacej o nás »

Menu

Užitočné odkazy

Ostrov Pag - Severná Dalmácie

Základné informácie

Untitled Document

Ostrov Pag je najjužnejším ostrovom z vnútorného pásu Kvarnerského súostrovia, ktorý leží na rozhraní medzi oblasťou Kvarneru a Severodalmátskými ostrovy.

Prírodné podmienky Pagu

Väčšia časť ostrova je holá a kamenistá. Na ostrove nie je žiadna povrchová voda, len niekoľko prameňov a na juhu ostrova dve krasové jazerá. Na ostrove nájdeme pokojné zátoky a zálivy v okolí mesta Pag a Novalja a aj u menších osád Šimuni, Mandre a Straško na juhozápadnom pobreží.

Najvyšším vrcholom ostrova Pag je vrch sv. Víta (Sveti Vid - 348 m n. m.). Najväčším zálivom potom je dlhý, takmer uzavretý Pažský záliv (Paški zaljev).

Pamätihodnosť ostrova Pag

Domáce biele víno žutica a ovči Paški sir predstavujú najznámejšie špeciality ostrova Pag. Podobne vyhlásená je kvalita mäsa tunajších oviec, zvlášť potom jahniat.

Už od staroveku sa z ostrova Pag vyváža soľ. Predtým sa získavala z rozsiahlych solísk, vlastne plytkých okrajových jazier (Paške solane). Dnes sa však soľ vyrába umelým zahrievaním morskej vody a jej odparovaním.

Ostrov Pag sa vyznačuje niektorými národopisným zvláštnosťami. Medzi ne patrí predovšetkým ľudové tance a piesne, krásne ľudové kroje (ženské kroje s pozoruhodnými krajkovými pokrývkami hlavy) a hlavne tradičná krajkárska výroba (Paška čipka).

Dovolenka na Pagu

Na mnohých miestach ostrova Pag nájdete prekrásna miesta na kúpanie. V rozsiahlom Pažskom zálive je 26 pláží, malých i väčších, prevažne tvorených menšími okruhliakmi či hrubým pieskom. Preslávené sú piesočnaté a okruhliakové pláže v okolí letoviska Novalja.

Ostrov Pag býva cieľom turistov, ktorí dávajú prednosť lacnejším letoviskám, pokoju a čistému moru, a nevyhľadávajú intenzívny nočný život. Výnimkou je pláž Zrće, ktorá je vyhláseným centrom zábavy. Určité možnosti zábavy sú však v administratívnom centre ostrova mestečku Pag a v Novalje.

Spojenie na ostrov zabezpečuje trajekt z Prizny na pevnine do Žigljen na severovýchodnom pobreží ostrova. Ostrov je na juhovýchode spojený s pevninou aj mostom.

Vyhľadávanie ubytovania

slevy FIRST
MINUTE

Na pobyty v Chorvátsku v sezóne 2024 od nás obdržíte zľavu 3 % až 5 % z celkovej sumy. (Zľava je platná do 31.12.2023).

Zľavy pre skupiny » viac

Pri objednaní pobytu v Chorvátsku jednou osobou:

 • skupina 8 – 11 osôb: zľava 20,- €
 • skupina 12 – 15 osôb: zľava 40,- €
 • skupina 16 – 20 osôb: zľava 60,- €
 • skupina 21 – 25 osôb: zľava 80,- €
 • skupina 26 – 30 osôb: zľava 120,- €
 • u skupín pre viac ako 30 osôb: zľava dohodou

Suma za pobyt musí byť hradená len cez jednu faktúru a bude vystavený len jeden voucher.

Follow us on YouTube

Prečo s nami na dovolenku?

 • Zázemie stabilnej spoločnosti
 • Rozsiahla databáza ubytovacích kapacít
 • On-line rezervácie a platba z domova
 • Viac ako 20 kritérií pre vyhľadávanie
 • Detailne spracovaná ponuka s informáciami o okolí
 • Jedinečné vyhľadávanie cez mapu Google