Croatia as never seen before Viacej o nás »

Menu

Užitočné odkazy

Riviéra Dubrovník - Južná Dalmácie

Základné informácie

Riviéra Dubrovník leží na pobreží Južnej Dalmácie a zahŕňa pobrežie v okolí unikátneho historického mesta Dubrovník. Mesto leží v zemepisnej šírke zodpovedajúcej približne polohe Ríma či Barcelony a napríklad známy anglický spisovateľ G. B. Shaw ho nazval rajom na zemi.

Historický význam regiónu Dubrovník

História regiónu siaha hlboko do minulosti (staroveké stredisko Epidaurum na území dnešného Cavtatu), ale zásadný význam pre jeho rozvoj a konieckoncov aj dnešnú podobu malo niekoľkostoročnému obdobie dominancie Dubrovníckej republiky v oblasti Jadranu.

Úspešné obdobie bolo prerušené v apríli 1667 len niekoľko sekúnd trvajúcom zemetrasením nevídanej sily. Aj vďaka následného požiaru bolo takmer celé mesto zničené a hospodárstvo republiky rozvrátené.

Od roku 1979 je historické jadro Dubrovníka zapísané na zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Dubrovník sa môže pochváliť takým množstvom pamätihodností, že k ich návšteva si vyžaduje dlhší čas. Dubrovník ponúka prežitie príjemnej dovolenky s vynikajúcou ponukou kultúrneho vyžitia.

Rozmanitá dovolenka na Riviére Dubrovník

Historické mesto Dubrovník rámujú mestské hradby, ktoré po stáročia chránili mesto pred útokmi z pevniny a mora. Vnútri hradieb návštevníka ohromí prekrásne kulisy starobylého mesta s početnými kostolmi, palácmi a známou promenádou Stradun.

Pláž pod mestskými hradbami je považovaná za jednu z najkrajších pláží v Európe. Samotná pláž je kamienková, ale odvážnejší a pokročilejší plavci nájdu obľúbené miesta aj na okolitých útesoch.

V bližšom okolí Dubrovníka sú najmä skalnaté pláže. Na blízkom ostrovčeku Lokrum sa môžete vykúpať v jazierku, ktoré leží v jeho strede a zaplávať si do malej jaskyne.

Na ostrove Lopud je dlhá piesková pláž Šunj, ku ktorej je však nutné vyraziť pešo okolo pomníka českého básnika Viktora Dyka, ktorý sa v roku 1931 v zátoke Šunj pri kúpaní utopil v dôsledku zlyhania srdca.

Turistická letoviska na Riviére Dubrovník

Na okolitom pobreží je roztrúsené množstvo zaujímavých a poväčšinou pokojných letovísk vhodných pre návštevníkov, ktorí dávajú prednosť pokojnejšej dovolenke (Zaton Mali, Zaton Veliki, Blace, Trsteno, Molunat).

Blízkosť svojrázneho ostrova Korčula a Národného parku na ostrove Mljet činí Dubrovnícku riviéru jednou z najatraktívnejších destinácií v Chorvátsku.

Chorvátsko

slevy Čím dlhšie,
tým lacnejšie.

Na pobyty v Chorvátsku v sezóne 2020 od nás obdržíte zľavu 3 % až 5 % z celkovej sumy. (Zľava je platná do 30.04.2020).

Zľavy pre skupiny » viac

Pri objednaní pobytu v Chorvátsku jednou osobou:

 • skupina 8 – 11 osôb: zľava 20,- €
 • skupina 12 – 15 osôb: zľava 40,- €
 • skupina 16 – 20 osôb: zľava 60,- €
 • skupina 21 – 25 osôb: zľava 80,- €
 • skupina 26 – 30 osôb: zľava 120,- €
 • u skupín pre viac ako 30 osôb: zľava dohodou

Suma za pobyt musí byť hradená len cez jednu faktúru a bude vystavený len jeden voucher.

Follow us on YouTube

Prečo s nami na dovolenku?

 • Zázemie stabilnej spoločnosti
 • Rozsiahla databáza ubytovacích kapacít
 • On-line rezervácie a platba z domova
 • Viac ako 20 kritérií pre vyhľadávanie
 • Detailne spracovaná ponuka s informáciami o okolí
 • Jedinečné vyhľadávanie cez mapu Google

Vážení klienti a návštevníci našich stránok,

z dôvodu núdzového stavu vyhláseného vládou ČR sme nútení od 16. 3. 2020 obmedziť prevádzku našej cestovnej kancelárie. Z bezpečnostných dôvodov a kvôli ochrane zdravia nás všetkých, bude sídlo našej CK pre verejnosť uzavreté. Všetky zákaznícke služby a administráciu spojenú s predajom nových, alebo rozpracovaných objednávok vybavujeme online. Naše telefonické linky budú mimo prevádzky. Nás rezervačný tím pracuje z domu a Vaše požiadavky vybavuje iba online. Počas obmedzenej prevádzky nás prosím kontaktujte na e-mail: adria@adriadatabanka.com

Dovolenku môžete bez problémov rezervovať z pohodlia domova. Náš online rezervačný systém funguje bez akýchkoľvek zmien a obmedzení. Ak sa Vám nedarí vybrať dovolenku alebo si neviete rady, napíšte nám emailom Vaše presné požiadavky a my Vám vypracujeme a zašleme ponuku. Pokiaľ s nami budete potrebovať hovoriť telefonicky, pošlite nám emailom svoje telefónne číslo a my Vám sami zavoláme.

Ďakujeme za pochopenie

Snažme sa byť v týchto ťažkých okamihoch stále pozitívni, zodpovední a pomáhajme si.
Určite to zvládneme.

Chorvátsko aj azúrový Jadran nás aj v sezóne 2020 privítajú s otvorenou náručou.

Váš Adria Databanka Team