Croatia as never seen before Viacej o nás »

Menu

Užitočné odkazy

Trsteno - Riviéra Dubrovník

Základné informácie

Letovisko Trsteno leží asi 16 km severne od unikátneho historického mesta a centra Riviéry Dubrovník na pobreží Južnej Dalmácie, historického mesta Dubrovník.

Historický význam regionu Dubrovník

História regiónu siaha hlboko do minulosti (staroveké stredisko Epidaurum na území dnešného Cavtatu), ale zásadný význam pre jeho rozvoj a konieckoncov aj dnešnú podobu malo niekoľkostoročnému obdobie dominancie Dubrovníckej republiky v oblasti Jadranu.

Od roku 1979 je historické jadro Dubrovníka zapísané na zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Dubrovník ponúka prežitie príjemnej dovolenky s vynikajúcou ponukou kultúrneho vyžitia.

Unikátne arborétum v letovisku Trsteno

Malé letovisko Trsteno je medzi návštevníkmi vyhlásené vďaka arborétu založenému na konci 15. storočia okolo letného sídla dubrovnícke šľachtickej rodiny Gučetićů-Gozze. Jedná sa o jedinú väčšiu botanickú záhradu na pobreží Chorvátska a najstarší renesančný park v celej Dalmácii.

Park bol založený v 90. rokoch 15. storočia miestnym šľachticom Ivanom Gučetićom. Presný dátum založenia nie je známy, ale park existoval už v roku 1492, kedy bol k jeho zavlažovaniu postavaný akvadukt, ktorý je používaný dodnes.

Arboretum pôvodne vznikalo z rastlín, ktoré privážali zo svojich ciest dubrovničtí moreplavci. Vďaka tomu sa tu zišli rastliny z celého sveta. Arboretum sa pýši cez 100 m dlhou pergolou, alejou paliem a zimujúcím vtáctvom, najmä kolibríkmi.

Dominantou letoviska Trsteno sú dva takmer 400 rokov staré platany v centre osady, ktoré boli v roku 2008 výrazne ozdravené.

Pobyt v mestečku Vám umožní stráviť veľmi príjemnú dovolenku uprostred nádhernej zelene. V letovisku Trsteno je príjemná kamienková pláž schovaná v širokej zátoke.

Tipy na výlet

Počas svojho pobytu v letovisku Trsteno rozhodne nezabudnite absolvovať návštevu historického mesta Dubrovník, ktoré sa môže pochváliť takým množstvom pamätihodností, že ich návšteva si vyžaduje dlhší čas.

Na okolitom pobreží je roztrúsené množstvo zaujímavých a poväčšinou pokojných letovísk vhodných pre návštevníkov, ktorí dávajú prednosť pokojnejšej dovolenke (Zaton Mali, Zaton Veliki, Molunat).

Blízkosť svojrázneho ostrova Korčula a Národného parku na ostrove Mljet činí Dubrovnícku riviéru jednou z najatraktívnejších destinácií v Chorvátsku.

Chorvátsko

slevy LAST
MINUTE

Na pobyty v Chorvátsku v sezóne 2021 od nás obdržíte zľavu 3 % až 5 % z celkovej sumy. (Zľava je platná do 30.09.2021).

Zľavy pre skupiny » viac

Pri objednaní pobytu v Chorvátsku jednou osobou:

 • skupina 8 – 11 osôb: zľava 20,- €
 • skupina 12 – 15 osôb: zľava 40,- €
 • skupina 16 – 20 osôb: zľava 60,- €
 • skupina 21 – 25 osôb: zľava 80,- €
 • skupina 26 – 30 osôb: zľava 120,- €
 • u skupín pre viac ako 30 osôb: zľava dohodou

Suma za pobyt musí byť hradená len cez jednu faktúru a bude vystavený len jeden voucher.

Follow us on YouTube

Prečo s nami na dovolenku?

 • Zázemie stabilnej spoločnosti
 • Rozsiahla databáza ubytovacích kapacít
 • On-line rezervácie a platba z domova
 • Viac ako 20 kritérií pre vyhľadávanie
 • Detailne spracovaná ponuka s informáciami o okolí
 • Jedinečné vyhľadávanie cez mapu Google