Croatia as never seen before Viacej o nás »

Menu

Užitočné odkazy

Trpanj - Poloostrov Pelješac

Základné informácie

Príjemné mestečko Trpanj je jediné väčšie letovisko na severnom pobreží druhého najväčšieho polostrova v Chorvátsku, polostrova Pelješac, ktorý sa rozprestiera medzi pevninou a ostrovmi Korčula a Mljet v dĺžke viac ako 65 km.

Trpanj bol v minulosti hlavným prístavom na polostrove Pelješac, dnes je cieľom trajektovej linky z pevniny, z prístavu Ploče.

Odpočinok v letovisku Trpanj

Letovisko Trpanj má vďaka svojej polohe veľmi priaznivú mikroklímu a bujnú vegetáciu, v blízkej zátoke Blace je nálezisko peloidu, liečivého bahna, ktoré má veľmi dobré účinky pri prevencii a liečbe porúch pohybového systému, porúch nervových a v protistresovom relaxačnom režime.

Bohatá história letoviska Trpanj

Strážkyňou prístavu je socha Panny Márie Hviezdy mora (Zvijezda mora), ochrankyne rybárov a námorníkov, ktorá stojí na skale pred prístavom.

Mestečko Trpanj vyrástlo v blízkosti pozostatkov rímskej usadlosti, zachovalo sa z nej však veľmi málo (časť moziaky na múru cintorína). Na okolitých kopcoch nájdete ďalšie pamiatky: zrúcaninu pevnosti rodu Kačićov, kostol sv. Rocha, od ktorého je nádherný výhľad a niekoľko kaplniek.

Dovolenka pri mori v letovisku Trpanj

Na okraji letoviska nájdete príjemnú kamienkovú pláž s pozvoľným vstupom do vody vhodnú aj pre veľmi malé deti. Za ďalšími plážami sa vydajte do okolitých zátok.

Prekrásna pláž z jemných okruhliakov v zátoke Divna (7 km) nebýva ani v lete príliš zaplnená návštevníkmi, v borovicovom lesíku pri zátoke nájdete malý kemp s konobu.

Ďalšou možnosťou je výlet do zátoky Duba Pelješka (9,5 km) s peknou plážou a zvyškami rímskej stavby na dne mora.

Výnimočná vinárska oblasť

Vápencové, pomerne vysoké hrebene sa tiahnu pozdĺž pobrežia polostrova Pelješac. Medzi nimi sa v strede polostrova rozkladá úrodná nížina preslávená najlepšími druhy chorvátskej vínnej révy.

Z okolia Orebića (11 km naprieč ostrovom) pochádza vyhlásené červené víno postup, ktoré možno ochutnať a kúpiť na niekoľkých miestach v Orebići. Necelých 20 km vzdialená je obec Potomje, stredisko vinárskej oblasti Dingač. Svahy v oblasti sú posadené autochtónnym druhom vínnej révy, plavac mali crni, ktorý sa spracováva v značkové víno dingač. Značkový dingač patrí medzi desať najlepších odrodových vín na svete.

Chorvátsko

slevy Čím dlhšie,
tým lacnejšie.

Na pobyty v Chorvátsku v sezóne 2020 od nás obdržíte zľavu 3 % až 5 % z celkovej sumy. (Zľava je platná do 31.05.2020).

Zľavy pre skupiny » viac

Pri objednaní pobytu v Chorvátsku jednou osobou:

 • skupina 8 – 11 osôb: zľava 20,- €
 • skupina 12 – 15 osôb: zľava 40,- €
 • skupina 16 – 20 osôb: zľava 60,- €
 • skupina 21 – 25 osôb: zľava 80,- €
 • skupina 26 – 30 osôb: zľava 120,- €
 • u skupín pre viac ako 30 osôb: zľava dohodou

Suma za pobyt musí byť hradená len cez jednu faktúru a bude vystavený len jeden voucher.

Follow us on YouTube

Prečo s nami na dovolenku?

 • Zázemie stabilnej spoločnosti
 • Rozsiahla databáza ubytovacích kapacít
 • On-line rezervácie a platba z domova
 • Viac ako 20 kritérií pre vyhľadávanie
 • Detailne spracovaná ponuka s informáciami o okolí
 • Jedinečné vyhľadávanie cez mapu Google